Idén lépett életbe az a kormányrendelet, amelynek értelmében 2024-től a lakásbiztosítások a biztosítási évforduló mellett márciusban is felmondhatóvá válnak
A biztosítóknak 2024 február 15-ig kell értesíteni ügyfeleiket arról, hogy lehetőségük lesz szerződésük rendkívüli felmondására. Az írásbeli felmondási lehetőség március 1–31. között áll fenn, 30 napos felmondási idővel.
Saját vagy bérelt ingatlanunkat úgy tudjuk megfelelően védeni az anyagi károkkal szemben, ha lakásbiztosítást kötünk. Szerencsére hazánkban négyből három otthont biztosítás véd, azonban a lakosság negyede továbbra sem rendelkezik lakásbiztosítással vagy ha igen akkor nem az aktuális értékre szól vagy kiegészítő biztosítások hiányoznak vagyis nem alkalmazkodik a biztosított jelenlegi élethelyzetéhez.
1. A lakásbiztosítás drága
A lakásbiztosítás díját számos tényező befolyásolja: a lakás anyaga, mérete, elhelyezkedése, kora, a melléképületek száma, a fizetés gyakorisága és módja, de akár még a meglévő biztosításaink is. Emiatt nem lehet konkrét választ adni arra a kérdésre, hogy mennyibe kerül a lakásbiztosítás, ám ha a rendszeres havi kiadásainkat nézzük, a lakásbiztosítás éves díja elenyésző ezekhez képest – nem beszélve arról, mennyibe kerülne egy tűz-, vihar- vagy lopáskár helyreállítása biztosítás nélkül.
2. Társasházban csak az ingóságokra érdemes biztosítást kötni
A lakásbiztosítások vonatkozásában lehetőség van az épület és az ingóságok biztosítására – ezeket akár külön-külön vagy egyben is megköthetjük. Gyakori tévhit, hogy ha társasházban élünk, az ingatlant nem érdemes biztosítani, azonban gondoljunk bele, milyen értéke lehet csak a nyílászáróknak, a beépített bútoroknak, vagy akár a klímaberendezésnek, és ez alapján döntsünk. Tűzkár, vagy az ingatlan más módon történő megsemmisülése esetén jelentős veszteség érhet minket, ha csak az ingóságainkat biztosítottuk – természetesen elképzelhető, hogy a társasház rendelkezik külön biztosítással, így ilyenkor mindig nézzünk utána az épületbiztosítás részleteinek.
Összességében elmondható, hogy a lakásbiztosítási szerződés egy dinamikus eszköz, amelynek rendszeres figyelmet kell szentelni annak érdekében, hogy hatékonyan működhessen. Ahogyan az életed alakul, úgy kell a biztosítási szerződésednek is „alkalmazkodnia” annak érdekében, hogy megfelelően védve légy a lehetséges kockázatok esetére. A lakásbiztosítási szerződésed rendszeres áttekintése és frissítése befektetés a biztonságodba, és azoknak a szeretteidnek a jólétébe, akik fontosak számodra.
VEDD IGÉNYBE SZAKEMBER SEGÍTSÉGÉT A SZÁMODRA MEGFELELŐ FELTÉTELŰ ÉS ÖSSZEGŰ LAKÁSBIZTOSÍTÁS MEGKÖTÉSÉHEZ!